18 Mart 2012 Pazar

Sow/Alex 2 - Terim ve Takım 2,5

Dün gece Kadıköy'ün büyüsü 15 dakikada 2 farklı öne taşıdı bizi. Sow'un enfes golünün üstünden bir kaç dakika geçmişti ki Alex tribünleri çoşturan golü ile rahatlattı bizi. İlk golden sonra ikinciyi arayan takım ümitlendirmişti beni ama 2 olduktan sonra geri çekilmek çok büyük hata oldu. Kocaman'ın 3'ü ararken kalemizde golü gördük söylemini Ziegler ''Hatamız 3. golü aramamaktı'' diyerek yalanladı. Takım üçü aramaktansa çekilince baskı kaçınılmaz oldu.

Cristian ve Emre'nin ilk yarım saatteki baskısı ve topu öne taşıma arzuları sönünce Selçuk ve Melo ile orta alanın hakimi oldu Galatasaray. Ayağında top tutabilen tek oyuncu Alex olunca baskı da kaçınılmaz oldu zaten. Bu tür durumlarda Niang'ı aramadan edemiyorum! Yıldızlarla skoru yakalayan Fenerbahçe'yi takım oyunu ile sindirdi ve sahasından çıkartmadı Cim-Bom..

Son çeyrekte her şeye rağmen öndeydik ve Kocaman'dan maçı kazanacak değişiklikleri beklerken tabela kalktı ve çıkan Alex. Topu öne taşıyabilecek diğer adam Stoch çıkarken yerine giren adamında Özgür Çek değil Selçuk olması takıma kapanın mesajıydı. Teknik Direktörün skoru koruyalım değişiklikleri takımı da psikolojik  olarak iyice savunmaya itti. Aykut Kocaman'ın bu sezon ki duruşu, mücadelesi takdire şayan ancak derbilerde yaptığı taktik hatalar sezonun gidişatını etkiledi. İlk maçta olmayacağı anlaşılan 4-3-3'ün tekrar denenmesi de tamamen saçmalıktı. Moussa Sow son yarım saat Mourinho'nun Eto'o'su gibi sol bek oynadı! Kulübede çok fazla kozu olmaması da elini zayıflattı ancak bunların hiç biri bahane değil.

Play-off'ta oynanacak bütün karşılaşmaların adı da kendisi de büyük olacak. Eğer Fenerbahçe şampiyonluk için iddialı olmak istiyorsa hem taraftarı hem de teknik direktörü ile formda olmalı. Dün ki maçta ne Kocaman ne de taraftar formda değildi.. 

Hiç yorum yok: